MŁODY OLIMPIJCZYK - BRZYDOWO

Sport 24.06.2008

W miesiącach od marca do grudnia 2008 r. w Szkole Podstawowej w Brzydowie odbywają się zajęcia realizowane w ramach programu MŁODY OLIMPIJCZYK. Program realizowany jest dzięki środkom finansowym uzyskanym na zajęcia pozalekcyjne z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Działania obejmują najpopularniejsze w środowisku dyscypliny sportowe, czyli tenis stołowy oraz piłkę nożną dziewcząt  i chłopców. Oprócz cyklicznych zajęć na terenie szkoły zaplanowano także obóz sportowy, który odbył się w maju 2008 r. w Starej Leśnej w Tatrach Słowackich. Piękne tereny , górskie szlaki oraz atrakcje turystyczne przeplatały się z zajęciami sportowymi na boisku.

  

W czerwcu 2008 r. sportowcy z Brzydowa mogli już sprawdzić swoją formę startując w ogólnopolskim turnieju "Z podwórka na stadion". Drużyna chłopców pierwszy turniej rozegrała w Morągu . Mimo wysokiej wygranej (17:1) nie udało się jej zdobyć awansu do finału rejonowego. Dobra gra brzydowskich piłkarzy została jednak doceniona i trójka z nich: Rafał Śledź, Piotr Chamera i Arkadiusz Wasiołek została powołana do zwycięskiej drużyny (OCSiR Ostróda), która po serii zwycięstw reprezentowała region w półfinale Mistrzostw Polski rozgrywanym w Miedzyrzecu.

 

Natomiast dziewczynki  zajęły drugie miejsce w rozgrywkach powiatowych i awansowały do finału wojewódzkiego. Drużyna powróciła ze srebrnymi medalami v-ce mistrzów województwa oraz z powołaniem do dalszych rozgrywek w ramach kadry województwa.

 

Do Międzyrzeca  Podlaskiego wyjechało 16 piłkarzy i 12 piłkarek z finału wojewódzkiego. Na miejscu rozegrano turniej systemem „każdy z każdym” pomiędzy czterema zwycięzcami finałów wojewódzkich: Podlaskiego, Warmińsko – Mazurskiego, Mazowieckiego. Drużyna dziewcząt i drużyna chłopców zakwalifikowały się do finału  zajmując drugie miejsce w turnieju ( dziewczynki i chłopcy).  W kadrze chłopców pozostał RAFAŁ  ŚLEDŹ, a w kadrze dziewczynek ASIA BEŁZA i KLAUDIA ŚLEDŹ.

Więcej zdjęć  w galerii.