Młodzież Zapobiega Pożarom – Finał Gminnych Eliminacji

OSP 17.04.2024
Dnia 17 kwietnia 2024 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Idzbarku odbył się finał eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wydarzenie to miało na celu podkreślenie znaczenia edukacji pożarowej wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. ????????

W finałowej rywalizacji udział wzięło 29 reprezentantów szkół podstawowych z terenu Gminy Ostróda, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Uczestnicy musieli zmierzyć się z dwoma częściami konkursu: pisemną i ustną, aby udowodnić swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. ????????

Oto lista zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych: ????

I grupa (klasy I-IV):

1. Rafał Maciejewski - SP Zwierzewo ????
2. Alan Ewertowski - ZSP Pietrzwałdzie ????
3. Karol Szypczyński - ZSP Pietrzwałdzie ????
4. Leon Polinowski - SP Szyldak ????️
5. Witold Jasieniewski - SP Idzbark ????️

II grupa (klasy V-VIII):

1. Łukasz Napiórkowski - ZS Samborowo ????
2. Amelia Chodań - SP Szyldak ????
3. Franciszek Markowski - ZSP Pietrzwałd ????
4. Antoni Jabłonowski - ZSP Pietrzwałd ????️
5. Antoni Sadowski - SP Brzydowo ????️

Podczas finału wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.????????

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju – eliminacjach powiatowych. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i wiedzy, przyczyniacie się do zwiększenia świadomości pożarowej wśród młodzieży i społeczności lokalnej. Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo naszej gminy! ????????????