nawiązanie współpracy pomiędzy gminami związanymi z uprawą ziemniaków

Współpraca zagraniczna 05.10.2015

25 września br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko Mazurskiego Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Dyrektor Oddziału Szyldak Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka z siedzibą w Strzekęcinie Jan Rećko spotkali się z delegacją z Francji z Departamentu Côtes d’Armor w celu nawiązania współpracy pomiędzy gminami związanymi z uprawą ziemniaków (Gmina Ostróda i Ploec sur Lieu, Francja).

Skład delegacji francuskiej tworzyli: Pan Thibault Guignard - Pierwszy Wiceprzewodniczący Rady Departamentu Côtes d’Armor odpowiedzialny za administrację generalną i współpracę zdecentralizowaną, Pan Loïc Roscouet - radny odpowiedzialny za rozwój obszarów wiejskich. Celem spotkania było nawiązanie współpracy z francuską gminą Ploeuc s/Lié (której to gminy Pan Thibault Guignard jest merem).