Nefrotest w Ostródzie - bezpłatne badania nerek - Nerki nie bolą, boli niewiedza

Gmina 04.08.2011

Na bezpłatne badania przesiewowe nerek zaprasza mieszkańców powiatu ostródzkiego oraz turystów odwiedzających Mazury Stacja Dializ Fresenius Nephrocare mieszcząca się w ostródzkim szpitalu. Badania są częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Nefrotest”, upowszechniającej wiedzę o chorobach nerek i zachęcającej do regularnych badań profilaktycznych. Akcja trwać będzie w niedzielę, 7 sierpnia, od 10.00 do 17.00. Kampanię „Nefrotest” wspiera Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP, a w regionie patronują jej: prof. Tomasz Stompór, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Nefrologii oraz Włodzimierz Brodiuk, Starosta Powiatu Ostródzkiego.

W niedzielę, 7 sierpnia, wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie zbadać krew pod kątem chorób nerek. W godzinach 10.00-17.00 pielęgniarki będą przyjmować pacjentów na stacji dializ, na terenie szpitala w Ostródzie, przy ul. Władysława Jagiełły 1. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja – by wziąć udział w badaniach trzeba mieć ukończone 18 lat. Zapisy przyjmowane będą 3 i 4 sierpnia, w godz. 10.00-17.00 pod nr tel. 515 656 848 i 515 656 858. Wyniki analiz pacjenci będą mogli odebrać w poniedziałek, 8 sierpnia, w szpitalnym laboratorium. Badań nie trzeba wykonywać na czczo.

Organizatorami kampanii „Nefrotest” w powiecie ostródzkim są Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Fresenius Nephrocare.