Wykazy nieruchomości 12.03.2024

Nasz znak: RGP.6845.1.2024                                              Ostróda, 06 marca 2024 r.

Wykaz

Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r. poz. 344 z późn.zm.), zarządzenia Nr 20/2024 Wójta Gminy Ostróda z dnia 06 marca 2024 r. w sprawie wydzierżawienia części działki ewidencyjnej stanowiącej mienie komunalne, Wójt Gminy Ostróda podaje do publicznej wiadomości, że przeznacza do oddania w dzierżawę, w trybie bezprzetargowym, fragment nieruchomości o powierzchni 4 m2, stanowiący część działki ew. nr 308/3, położonej w obrębie Stare Jabłonki, gmina Ostróda.

Przeznaczeniem dzierżawy ww. fragmentu dz. ew. nr 308/3, położonej w obrębie Stare Jabłonki, jest umieszczenie  automatu do sprzedaży usług pocztowych.

Nieruchomość położona w obrębie Stare Jabłonki, oznaczona jako dz. ew. nr 308/3, stanowi własność Gminy Ostróda zgodnie z księgą wieczystą Nr EL1O/00018502/1, prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Nieruchomość objęta ww. księgą wieczystą nie jest obciążona hipoteką, w chwili obecnej część działki o powierzchni 4 m2 objęta jest umową dzierżawy z 2024 r., z przeznaczeniem do umieszczenia automatu do sprzedaży usług pocztowych.

Działka ew. nr 308/3 o pow. 0,1590 ha położona jest w miejscowości Stare Jabłonki, przy ulicy Kolejowej. Działka zabudowana jest budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Uzbrojona w sieć elektroenergetyczną, wodną, kanalizacyjną oraz telekomunikacyjną. Działka sklasyfikowana jako Bi.

Dla przedmiotowej działki brak obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie ze zmianą Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostróda, uchwaloną Uchwałą Nr LXIII/481/2023 Rady Gminy Ostróda z dnia 12 stycznia 2023 r., dz. ew. nr 308/3, obręb Stare Jabłonki, gmina Ostróda znajduje się w strefie S3 – strefa osadniczo – przyrodnicza. Dla przedmiotowej działki studium ustala kierunki i zasady zagospodarowania przestrzennego: tereny zabudowy mieszkaniowej i usługowej.

Wydzierżawienie ww. gruntu następuje na okres 2 lat i 9 miesięcy.

Miesięczny czynsz dzierżawny za grunt, o pow. 4 m2, stanowiący część dz. ew. nr 308/3, położonej w obrębie Stare Jabłonki ustala się w oparciu o zarządzenie Nr 2/2019 Wójta Gminy Ostróda z dnia 4 stycznia 2019 r. w sprawie ustalenia minimalnych stawek czynszu za wydzierżawione nieruchomości stanowiące własność Gminy Ostróda i wynosi on 300 zł + Vat.

Czynsz dzierżawny wraz z należnym podatkiem VAT (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), płatny będzie miesięcznie, zgodnie z ustaleniami w umowie, po otrzymaniu przez Dzierżawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT, w kasie Urzędu Gminy Ostróda lub na konto Gminy Ostróda: Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie 66 8300 0009 0000 1930 2000 0110.

Wynajmujący ma prawo do dokonywania corocznej waloryzacji czynszu najmu na podstawie „średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem” ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w formie komunikatu w styczniu każdego roku. Waloryzacja czynszu najmu jest uprawnieniem Wynajmującego i nie może prowadzić do obniżenia czynszu najmu. Waloryzacja czynszu najmu może być dokonywana przez Wynajmującego raz do roku, przy czym pierwsza waloryzacja czynszu najmu nastąpi nie wcześniej niż w miesiącu styczniu w roku 2025.

Niniejszy wykaz podaje się do publicznej wiadomości w terminie od 12 marca 2024 r. do 03 kwietnia 2024 r.  w siedzibie Urzędu Gminy Ostróda ul. Jana III Sobieskiego 1, na stronach internetowych Gminy Ostróda www.bip.gminaostroda.pl, www.gminaostroda.pl, w miejscowości Stare Jabłonki oraz informację o wywieszeniu/ zamieszczeniu w gazecie Olsztyńskiej dnia 12 marca 2024 r. Informacje tel. 89 676-07-34.