NOWE DROGI W GMINIE OSTRÓDA – kolejne inwestycje zakończone

Inwestycje gminne 27.10.2014

Zakończyły się utrudnienia w ruchu w związku z realizacją inwestycji drogowych na terenie Gminy Ostróda. Obecnie sfinalizowano remont ul. Ogrodowej w Kajkowie i drogi łączącej Międzylesie i Ruś Małą.

Realizacja zadania na ul. Ogrodowej w Kajkowie polegała na przebudowie nawierzchni na twardą z kostki betonowej oraz budowę sieci kanalizacji deszczowej. Całkowita wartość robót wyniosła 494 794,54 zł brutto.

Kolejna zrealizowana inwestycja dotyczy zadania pn. „Przebudowa nawierzchni drogi gminnej Międzylesie - Ruś Mała”. Przedmiotem zadania była budowa nawierzchni drogi wraz z podbudową przystosowaną do ruchu ciężkiego. Zakres robót objął odcinek drogi od istniejącej drogi asfaltowej do końca miejscowości (do mostku).  Całkowita wartość przebudowy wyniosła 1 450 623,66 zł brutto

Obydwie drogi posiadają status dróg gminnych, a ich przebudowa spełniła oczekiwania mieszkańców, jak również podniosła komfort ich codziennego życia oraz rangę całej gminy. Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy to jedno z priorytetowych zadań realizowanych przez władze gminy. Takie działania przyczyniają się do poprawy komfortu jazdy, zwiększają bezpieczeństwo na drogach oraz podnoszą rozwój gospodarczy.