Nowe miejsca pracy w Gminie Ostróda

Gmina 23.05.2014

Dzięki staraniom Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie kapitału na terenie gminy Ostróda. Ten nowy inwestor to Grupa Eurocash, która na rynku polskim jest liderem w hurtowej dystrybucji produktów FMCG, czyli  szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych.

Intensywne przygotowania i rozmowy, dotyczące lokalizacji tej inwestycji na terenie gminy trwały od grudnia zeszłego roku- mówi Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Jest to bardzo dobra informacja. Zwłaszcza, że obecna sytuacja na rynku pracy nie jest najlepsza. Zależało nam, aby nowy zakład powstał właśnie na terenie gminy, ze względu na to, że to nowe miejsca pracy, a co za tym idzie lepsza sytuacja mieszkańców naszej gminy. Staramy się być otwarci na przedsiębiorców, nie stwarzać sztucznych problemów, lecz pomagać w każdym stopniu realizacji inwestycji.

Nowy zakład pracy powstanie w miejscowości Tyrowo przy drodze krajowej nr 16. Teren o powierzchni około 6,5 ha pod inwestycje został już zakupiony, projekt jest gotowy, a inwestor kompletuje dokumentację. Budowa obiektu powinna ruszyć już w sierpniu 2014r.Zatrudnienie w nowo powstałym zakładzie znajdzie ok. 200 osób. W ramach realizacji inwestycji zostanie wybudowane - centrum dystrybucyjne, hala magazynowa o pow. 12 000m² wraz z zapleczem socjalno-biurowym. Grupa Eurocasch planuje zrealizować inwestycję w bardzo szybkim terminie, a mianowicie już na początku 2015r.