nowy plac zabaw w Starych Jabłonkach

Gmina 19.11.2010

Dnia 18 listopada 2010 roku nastąpiło otwarcie placu zabaw w miejscowości Stare Jabłonki. Plac zabaw został wykonany ze środków Funduszu Sołeckiego w wysokości 8.000zł. Nowo powstały obiekt rekreacyjny dla najmłodszych ma na celu propagowanie sportu jako zdrowego i aktywnego sposobu na spędzenie wolnego czasu, umocnienie więzi koleżeńskich oraz ułatwienie zawierania nowych znajomości.

Dzieci przygotowały dla Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina specjalne zadanie, a mianowicie rozpalenie ogniska tylko z jednej zapałki, z którego wywiązał się znakomicie. Każdy z zebranych mógł skosztować pieczonej kiełbaski z ogniska.

Warto przypomnieć,

że na terenie naszej gminy oprócz obiektów sportowych coraz częściej można spotkać nowo realizowane zadania w postaci obiektów rekreacyjnych dla najmłodszych realizowanych  m.in. w ramach środków z Funduszu Sołeckiego. Środki finansowe zaplanowane na realizację i poprawę małej infrastruktury (place zabawa, boiska, place rekreacyjno-wypoczynkowe, itp.) w budżecie Gminy Ostróda na rok 2010 wynoszą 137 370zł. Ostatnio powstały place zabaw m.in. w: Samborowie, Wałdowie, Brzydowie, Wygodzie.