odbiór inwestycji tzw. opaski Ostródy wraz z siecią wodociągową Szafranki – Morliny

Inwestycje gminne 05.01.2016

29 grudnia 2015 roku dokonano odbioru inwestycji pn: Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej tj. budowa sieć kanalizacji tłoczno - grawitacyjnej Kajkowo - Szafranki - Morliny - oczyszczalnia Tyrowo tzw. opaska Ostródy wraz z siecią wodociągową Szafranki – Morliny. Zadanie zostało sfinansowane ze środków własnych Gminy Ostróda. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 4mln. zł.

Głównym i zasadniczym celem w/w przedsięwzięcia było przekierowanie ścieków ze wschodniej części gminy Ostróda tj. m. Zawady Małe, Kątno, Żurejny, St. Jabłonki, Idzbark, Zwierzewo, Lubajny, Nowe Siedlisko, Górka do oczyszczalni ścieków w Tyrowie. Powyższe rozwiązanie pozwoli uniknąć opłat za tzw. przesył ścieków z w/w miejscowości dla PWiK Ostróda Sp. z o.o. w Tyrowie, jak również w perspektywie skanalizować i zwodociągować  m. Morliny, skanalizować m. Ornowo i uzbroić tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową w obrębie Ornowa.

Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego w/w przedsięwzięcia było konsorcjum firm w składzie: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów DROMO Sp. z o.o.– lider konsorcjum oraz Przedsiębiorstwo Robót sanitarnych i Wodno – Melioracyjnych EKOMEL Sp. z o.o. - partner konsorcjum.

Zakres rzeczowy inwestycji:
- sieć wodociągowa -2031mb,
- sieć wodociągowa– 11 mb,
- sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej– 191 mb,
- sieć kanalizacji sanitarnej tłocznej– 9367 mb,
- sieć kanalizacji sanitarnej tłocznej– 668 mb,
- zbiorcza tłocznia ścieków w m. Kajkowo