Odcinek drogi Miłomłyn-Ostróda Północ otwarty dla kierowców

Gmina 19.12.2016

Odcinek nowej drogi S7 Miłomłyn-Ostróda Północ został już uroczyście otwarty. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał m. in. Jerzy Szmit - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski,Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz, Burmistrz Miłomłyna Stanisław Siwkowski oraz Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Do użytku kierowców, prawie cztery miesiące przed terminem, zostało oddane około 9 km nowej drogi, po której poruszać się będzie można z prędkością 120 km/h.

Wykonawcą drogi była firma Budimex, w ramach projektu "Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn (S7) – Olsztynek (S51)". Całkowity koszt inwestycji to 2 199 770 556,62 zł. Całkowite zakończenie realizacji projektu planowane jest na rok 2017.

foto: OstrodaOnline.pl