Ostródzki Bieg Pamięci Tropem Wilczym

Szkoła Podstawowa w Durągu 02.03.2017

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dnia 01 marca 2017roku młodzież z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięła udział w Biegu będącego hołdem składanym bohaterskim spadkobiercom AK .

Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji wszyscy uczestnicy Biegu oraz zaproszeni goście obejrzeli spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie poświęcony bohaterom-Żołnierzom Wyklętych. Bieg podzielony został na kategorie wiekowe. Nasi uczniowie startowali w biegu gimnazjalistów na dystansie 1000 m z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Gimnazjum w Durągu reprezentowało 17 uczniów: 7 chłopców i 10 dziewczynek.

Podopieczni pani Teresy Pieczuro uczniowie z Durąga to: Dawid Rydel, Mateusz Fafinski, Mateusz Krawczyk, Przemysław Gutwerski, Patryk Ewertowski, Dawid Lipiński ,Jacek Ruczyński Angelika Grochalska, , Karolina Drwęcka, Oliwia Spychała ,Hanna Nowacka, Wiktoria Chęcińska, Aleksandra Kijek, Alicja Topczyńska, Wiesława Kopańska, Małgorzata Nowicka.

Wśród dziewcząt najwyższe pozycje zajęły: Angelika Grochalska  zajmując 5 miejsce, Aleksandra Kijek 6 miejsce. Natomiast wśród chłopców najlepszy okazał się Dawid  Rydel plasując się na 1 pozycji. Wszyscy  uczniowie z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu ukończyli bieg i otrzymali pamiątkowe medale. Natomiast zwycięzca Biegu wśród gimnazjalistów Dawid Rydel nagrodzony został medalem i statuetką.

Opiekun: Teresa Pieczuro