otwarcie nowej części Środowiskowego Domu Samopomocy w Wygodzie

Inwestycje gminne 13.03.2014

12 marca br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej części Środowiskowego Domu Samopomocy w Wygodzie. Dzięki realizacji II etapu inwestycji pn. ,,Adaptacja budynku na Środowiskowy Dom Samopomocy w m. Wygoda”, aż 50 osób potrzebujących wsparcia skorzysta z ośrodka. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Wygodzie Teresa Zdon. Poświęcenia nowej części ŚDS dokonał Proboszcz Parafii Świętego Piotra w Okowach Ks. Józef Spisak. Przybyli goście zostali zaproszeni do zwiedzania obiektu oraz na program artystyczny specjalnie przygotowany na tą okazję przez pensjonariuszy.

Dotychczas przedsięwzięcie zaplanowane było jedynie dla 15 osób. W ramach zadania wykonano remont budynku po szkole o powierzchni 302m² oraz dobudowano łącznik między dwoma budynkami o pow. 100m². Całkowity koszt II etapu inwestycji to ponad 600 000zł.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie jest placówką czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów terapii zajęciowej w następujących salach:
- manualno-technicznej,
- muzyczno-teatralnej,
- gospodarstwa domowego,
- multimedialnej
- ruchowej
-sali ogólnej - świetlicy
Ponadto organizowane są  zajęcia (indywidualne i grupowe) przez psychologa i pedagoga. W ramach potrzeb uczestnicy objęci są opieką pielęgniarską.

Liczba uczestników - 50 (w tym 4 miejsca całodobowe)