PASOWANIE NA UCZNIA W LIPOWIE

Gmina 18.10.2012

Dnia 18 października br. w Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Ciechanowicz, Wójta Gminy Ostróda Bogdana Bartnickiego, Księdza Proboszcza Witolda Palewskiego, wychowawców, rodziców oraz starszych kolegów zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu uczniów szkoły. Starsi koledzy zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności i tym samym wprowadzili pierwszaków w radosną atmosferę. Przyszli uczniowie przed pasowaniem przeszli specjalny egzamin. Pierwszaki przedstawiły krótki program artystyczny, który oceniany był przez obecną na sali publiczność. Występy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Młodzi wykonawcy po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor. Natomiast starsi uczniowie, rodzice oraz Pan Wójt podarowali dyplomy i upominki. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Zdenerwowanie uczniów udzieliło się również ich rodzicom. Wzruszeni wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu.

Jesteśmy przekonani, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.