PASOWANIE NA UCZNIA W ZWIERZEWIE - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Gmina 15.10.2012

Dnia 12 października br. w Szkole Podstawowej w Zwierzewie odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na ucznia, do której pierwszaki przygotowywały się już od miesiąca – uczyły się recytacji wierszy, nowych piosenek, aby najważniejszy dzień w życiu ucznia wypadł jak najlepiej i zapadł w pamięci na całe życie. Odświętnie ubrani uczniowie pierwszej klasy, w towarzystwie swoich nauczycielek, dziarskim krokiem weszli na salę gimnastyczną, gdzie czekali już na nich starsi uczniowie, nieco stremowani rodzice, Dyrektor Szkoły Elżbieta Jaglińska wraz z Wójtem Gminy Ostróda Bogdanem Bartnickim oraz Księdzem Proboszczem Wiesławem Kaniugą.

Aktu pasowania na ucznia dopełniła Pani Dyrektor. Natomiast starsi uczniowie, rodzice, oraz Pan Wójt podarowali dyplomy i upominki. Następnie każdy z uczniów złożył podpis przy swoim nazwisku odciskając swoje linie papilarne, stając się w ten sposób uczniem pierwszej klasy. Na zakończenie zebrani goście mieli okazję zobaczyć bogaty program artystyczny przygotowany na tą okazję w wykonaniu uczniów szkoły.

Po pasowaniu miał miejsce Dzień Edukacji Narodowej, w którym uczniowie w dowcipny i niezwykle sympatyczny sposób podziękowali za nauczycielski trud, a Pani Dyrektor odznaczyła swoich pracowników, dziękując im za zaangażowanie i wytrwałość w wykonywaniu codziennych obowiązków. Nie zabrakło również życzeń dla nauczycieli złożonych przez Pana Wójta Bogdana Bartnickiego. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej nagrodzono Panie:
Katarzynę Borkowską, Krystynę Cieśluk, Iwonę Dziedzicka, Katarzynę Dzilińską, Panią Anetę Jaworską, Panią Mariolę Kowieską, Grażynę Machłajewską, Joannę Szymańską. Specjalną nagrodę - Nagrodę Wójta Gminy Ostróda otrzymali Pani Justyna Malinowska i Pan Robert Kowalski.

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!