Podpisanie umów dotyczące realizacji zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej z naszymi lokalnymi klubami sportowymi.

Gmina 18.01.2024

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas przy obecności Przewodniczącego Rady Gminy Ostróda Janusza Sadowskiego, podpisał dzisiaj umowy dotyczące realizacji zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej z naszymi lokalnymi klubami sportowymi. Na spotkanie zostały zaproszone wszystkie kluby i stowarzyszenia sportowe, które otrzymały dotację na 2024 r.

Gmina Ostróda mając na uwadze jak ważny jest rozwój sportu wśród różnych pokoleń, a także posiadając doskonałe zaplecze infrastrukturalne, co roku ogłasza otwarty konkurs ofert. W ramach tego konkursu przyznawane są dotacje dla klubów i stowarzyszeń sportowych, które kreują w w naszej gminie cały system różnorodnych zajęć i szkoleń z wielu dyscyplin. Na 2024 r. na ten cel zabezpieczono kwotę 341 000,00 zł.

Popularyzacja sportu w środowisku wiejskim to istotny krok w budowaniu silnej i zdrowej społeczności, gdzie aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę. Dzięki tym umowom nasze kluby sportowe otrzymają wsparcie niezbędne do rozwijania swojej działalności oraz tworzenia warunków, które pozwolą młodym talentom rozkwitać.