podpisanie umów na dofinansowanie zadań służących ochronie środowiska

Gmina 25.04.2014

23 kwietnia 2014r. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowy na dofinansowanie zadań służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej w zakresie wymiany pokryć dachowych wykonanych z eternitu i budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

W ramach zadań w zakresie wymiany pokryć dachowych zawierających azbest z eternitu na blacho-dachówkę podpisano aż 16 umów. Dofinansowanie dotyczy zdjęcia, transportu i unieszkodliwiania eternitu. Dofinansowanie spowoduje utylizację eternitu w ilości ponad 35 ton.

W zakresie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków dla budynków mieszkalnych, do których nie planuje się zbiorowego odprowadzania ścieków, podpisano 7 umów. Koszt dofinansowania dla jednego obiektu do 4.000 zł.

Wartość całkowita dofinansowania dla ww. zadań wyniesie w zależności od faktycznie poniesionych kosztów, czyli ok. 80.000 zl.