Podpisanie umów o dofinansowanie na poprawę bazy sportowej i turystycznej w gminie Ostróda

Gmina 26.09.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Z-ca Skarbnika Gminy Ostróda Anna Płecha wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowy na realizację zadań własnych gminy w ramach konkursów „Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2019 r.” oraz „Łączy nas turystyka”. Dofinansowanie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego wynosi 50% wartości inwestycji.

Umowy podpisano na realizację następujących przedsięwzięć:

1. „Modernizacja ogólnodostępnego boiska sportowego w m. Samborowo na terenie Gminy Ostróda” w kwocie 45 500,00 zł. Wartość całej inwestycji: 92 250,00 zł. Zadanie realizowane będzie w okresie od 1 września do 30 listopada 2019 roku. Projekt obejmuje swoim zakresem:
- wykonanie murawy,
- montaż systemu nawadniania,
- montaż piłkochwytów oraz bramek z siatkami.

2. „Zagospodarowanie plaży gminnej na Szlaku Kanału Elbląskiego w Gminie Ostróda” w kwocie 15 000,00 zł. Wartość całej inwestycji: 30.500,00 zł. Zadanie realizowane będzie w okresie od 1 września do 30 listopada 2019 roku. Projekt obejmuje swoim zakresem:
- montaż zestawu zabawowego dla dzieci,
- montaż stojaków na rowery,
- montaż koszy na śmieci,
- montaż tablicy informacyjnej o Kanale Elbląskim,
- montaż tablicy informacyjna o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i zachowania na plaży z poszanowaniem środowiska naturalnego,
- montaż tablic kierunkowych.

Podczas uroczystej gali będącej inauguracją wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki za projekt ten Gmina Ostróda otrzymała wyróżnienie od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.