podsumowanie konkursu fotograficznego "Gmina Ostróda w obiektywie"

Gmina 03.08.2011

27 lipca 2011 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ostróda miało miejsce podsumowanie konkursu fotograficznego „Gmina Ostróda w obiektywie” pod patronatem Wójta Gminy Ostróda. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu.Przedmiotem oceny komisji sędziowskiej konkursu było 84 zdjęć, przedstawiających różne zakątki naszej gminy, nadesłanych przez 30 osób. Jury miało trudny wybór, gdyż  poziom nadesłanych fotografii był bardzo dobry. Wszystkie prace zostały ocenione przez jury pod kątem poprawności technicznej wykonanego zdjęcia, kreatywności oraz wizji artystycznej, jednak z naciskiem na charakterystyczne i rozpoznawalne elementy dla naszej gminy.

Celem konkursu było:

- zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących gminę, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca i obiekty inwestycyjne oraz tradycję i kulturę,
- propagowanie pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych, jako form aktywnego spędzania czasu wolnego,
- rozwijanie zainteresowań fotografowaniem, krajoznawstwem, architekturą, środowiskiem przyrodniczym i innych,
- kształcenie wrażliwości estetycznej na piękno otoczenia,
- integracja różnych środowisk o obrębie gminy,
- angażowanie całej społeczności do działań na rzecz gminy.

• W wyniku prac komisji wyłoniono  5 laureatów oraz przyznano 10 wyróżnień.

Laureaci konkursu:
I nagroda Katarzyna Banasiuk - „Krajobraz Idzbarka”
II nagroda Joanna Makar - „Droga w Samborowie, prowadząca na powojenne bunkry”
III nagroda Sandra Dymkowska - „Piękno terenu wsi Morliny”
IV nagroda Grzegorz Rybarkiewicz - „Wiadukt kolejowy”
V nagroda Beata Garstkowska - „Jezioro francuskie”

Wyróżnienia otrzymali: Julia Ogrodowczyk, Natalia Maszkowska, Aleksandra Leszczyńska, Sara Królikowska, Adrianna Kowalczyk, Henryk Dziekoński, Weronika Ogrodowczyk, Anna Ogrodowczyk, Paulina klimkiewicz, Damian Dymczyk.