Podsumowanie Roku Kulturalno-Sportowego – w Gminie Ostróda

Szkoła Podstawowa w Durągu 19.02.2016

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podczas uroczystej gali pn. „Podsumowanie roku kulturalno-sportowego w Gminie Ostróda” 19 lutego br. wyróżnił „Oskarami Gminnymi” osoby które odnosiły sukcesy w dziedzinie sportu i kultury w roku 2015, promując tym samym gminę Ostróda na skalę województwa i całego kraju.

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu została nagrodzona statuetkami za

III miejsce w Województwie Warmińsko –Mazurskim w Turnieju LZS Piłki Nożnej Dziewcząt ,,Piłkarska Kadra Czeka”- Ostróda

Skład drużyny z Durąga: Julia Chęcińska, Martyna Panek, Karolina Drwęcka, Sandra Sikorska, Aleksandra Wilga, Alicja Topczyńska, Agnieszka Kołakowska, Patrycja Sobieraj, Kaja Laskowska, Ewa Pastuszek, Kinga Tissarek, Wiesława Kopańska, Anna Kołakowska, Kamila Świerczyńska oraz

Ponadto Julia Chęcińska i Patrycja Sobieraj uczennice Gimnazjum w Durągu reprezentowały Województwo Warmińsko-Mazurskie w finale Krajowym z drużyną z Janowca Kościelnego.

Wyróżniony został też nasz absolwent Jan Żeberek, przygotowywany pod kierunkiem Pani Teresy Pieczuro w Turnieju Pożarniczym,, Młodzież zapobiega Pożarom” zajął następujące lokaty:

I miejsce w Gminie Ostróda

I miejsce w powiecie ostródzkim

II miejsce w województwie W-M

XX miejsce w finale Krajowym