Podwórko Nivea w Kajkowie otwarte !!!

Gmina 16.05.2016

W piątek 13 maja w Kajkowie zostało uroczyście otwarte nowe podwórko NIVEA. Powstało ono dzięki staraniom gminy Ostróda, ale też przede wszystkim dzięki tym, którzy głosowali na powstanie podwórka na terenie gminy. Podczas całego okresu głosowania, lokalizacja wskazana przez Gminę Ostróda uzyskała ponad 250 tyś głosów i jako jedyne miejsce w województwie Warmińsko - Mazurskim zakwalifikowało się do głównej nagrody.

Plac zabaw zlokalizowany został w pobliżu hotelu Sajmino. Wśród najważniejszych gości na otwarciu, obecne były przedszkolaki z Brzydowa i Starych Jabłonek. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wójt Bogusław Fijas, ksiądz Andrzej Ciućkowski, który wcześniej poświęcił miejsce zabaw, radny Andrzej Bartnicki oraz sołtys Stanisław Milewski.

W programie otwarcia dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju grach i konkursach, pokazach „sztuki magicznej”, malowaniu twarzy, pokazach baniek mydlanych i korzystały darmowo z parku rozrywki dla dzieci. Każdy do woli mógł skosztować przygotowanych ciast, dodatkowo każde dziecko uczestniczące w zabawie dostało lody i watę cukrową.

Na placu zabaw, który zajmuje 300 m2 powierzchni, znalazły się takie urządzenia:

1. Zestaw Kaskada

2. Huśtawka na sprężynie - kiwak

3. Huśtawka wahadłowa

4. Huśtawka wahadłowa - orle gniazdo

5. Karuzela

6. Labirynt

7. Piaskownica

8. Daszek przeciwsłoneczny ze stolikiem

9. Skakanka

10. Tablica z obręczami

11. Huśtawka ważka

Od teraz kajkowskie podwórko otwarte jest dla każdego dziecka.