,,Pokaż na co cię stać ! ”

Gmina 24.10.2012

Przypominamy, że stowarzyszenie ,,Pomoc Dzieciom Potrzebującym” w Ostródzie w partnerstwie z Gminą Ostróda we wrześniu 2011 roku rozpoczęło realizację projektu pod tytułem ,, Pokaż na co cię stać!” Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Od początku realizacji Projektu wsparciem objęto 360 osób, w tym: 175 chłopców i 185 dziewcząt.  31 sierpnia 2012 roku udział w projekcie zakończyło 97 uczniów, którzy ukończyli naukę w Gimnazjum w Lipowie i Gimnazjum w Durągu. Do projektu przyjęto 89 uczniów klas pierwszych z obu gimnazjów. Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów uczęszczających do Gimnazjum w Durągu i Gimnazjum w Lipowie poprzez udział w dodatkowych zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, specjalistycznych i rozwijających zainteresowania i talenty w okresie od 1września 2011 roku do 31 sierpnia 2013 roku.

RODZAJ ZAJĘĆ

161

160

321

Celem zajęć dydaktyczno-wyrównawczych jest przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej. W ramach zajęć rozwijających swoje talenty i zainteresowania uczestnicy biorą udział w różnorodnych zajęciach. W obu szkołach prowadzone są zajęcia sportowe, zajęcia rozwijające umiejętności artystyczne, utworzone zostały zespoły wokalne i instrumentalne. W Durągu realizowane są zajęcia dziennikarskie. W ramach wsparcia specjalistycznego zatrudnieni zostali: psycholog i doradca zawodowy, a 120 uczniów z obu szkół uczestniczy w nauce pływania. Uzupełnieniem oferty są wycieczki i wyjazdy edukacyjne. W celu realizacji zajęć na wysokim poziomie merytorycznym zakupiono wiele nowoczesnych pomocy i środków dydaktycznych (m.in.: telewizory, tablice interaktywne, interaktywny system do przeprowadzania testów, laptopy, aparaty fotograficzne, urządzenia wielofunkcyjne, instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy).

Łączna wartość projektu 999 591,93 zł.