POLIGON W KAJKOWIE NA SPRZEDAŻ

Gmina 12.09.2012

Dnia 6 września br. w Urzędzie Gminy Ostróda miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Wójta Gminy Ostróda Bogdana Bartnickiego oraz pracowników urzędu. Podczas spotkania omówiono stopień zaawansowania prac do rozpoczęcia procedury przetargowej terenu po dawnym poligonie w Kajkowie.

Przypomnijmy, że teren ten usytuowany jest w atrakcyjnym miejscu, w pobliżu drogi krajowej Nr 16 oraz jeziora Sajmino. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży tego obszaru pozwolą gminie Ostróda na aplikowanie o kolejne środki unijne, dzięki którym możliwa będzie realizacja dalszych inwestycji w Gminie Ostróda.Priorytetem władz gminy jest dokończenie kanalizacji. Planowany termin ogłoszenia przetargu to wrzesień 2012.