Pomysł – Działanie – Edukacja w Durągu

Oświata 19.10.2022

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu Rafałem Jaremą podpisał umowę dotyczącą udziału szkoły w projekcie Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Złożony wniosek został pozytywnie rozpatrzony i Szkoła otrzymała dofinansowanie 39 912 euro na realizację projektu „Pomysł – Działanie – Edukacja w Durągu”.

Celem projektu jest nabycie kompetencji zawodowych przez nauczycieli poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach dotyczących innowacyjnych metod nauczania oraz obserwacji zajęć, podniesienie kompetencji porozumiewania się w j. obcych (angielski i hiszpański) oraz podniesienie kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości. 8 nauczycieli bierze udział w kursach językowych oraz w szkoleniach zagranicznych w Granadzie oraz na Malcie. Rezultatem powyższego przedsięwzięcia będzie opracowanie cyklu zajęć z wykorzystaniem CLIL oraz technik „Outdoor education” dotyczących środowiska i walki z globalnym ociepleniem. Nauczyciele wraz z uczniami będą wdrażać projekt e-Twining „Zmiany klimatyczne w moim regionie” oraz prowadzić bloga „Pomysły na innowacje”.

Już w najbliższą sobotę 22 października nauczyciele wraz z dyrektorem polecą do Granady by wziąć udział w zajęciach „Outdoor education”.