Powiatowe Zawody OSP

OSP 11.09.2009

W sobotę 5 września 2009 roku odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięło udział 10 drużyn grupy A (mężczyźni) oraz 5 drużyn grupy C (kobiety). Z gminy Ostróda w zawodach udział wzięły: w grupie A ( OSP Brzydowo), a w grupie C ( OSP Brzydowo, OSP Ornowo).

 

Zawody składały się z dwóch konkurencji: sztafeta 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. O zajętym miejscu decydował łączny czas wykonania obu konkurencji. Nasze drużyny osiągnęły bardzo dobre wyniki, zajmując  wysokie miejsca:

Grupa C
3 miejsce - OSP Ornowo
5 miejsce - OSP Brzydowo

Grupa A
2 miejsce - OSP Brzydowo

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a te które znalazły się na podium otrzymały pamiątkowe puchary. Drużyna męska z Brzydowa zdobyła puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Ostróda za zajęcie 2 miejsca oraz puchar ufundowany przez Komendanta PSP w Ostródzie za najlepiej wykonane zadanie bojowe. Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina otrzymała kobieca drużyna pożarnicza z Łukty za zajęcie 2 miejsca. Zawody uświetnił występ Orkiestry Dętej OSP Turznica.