powstanie kolejny plac zabaw dla dzieci

Inwestycje gminne 30.05.2012

27 kwietnia 2012r. pomiędzy Gminą Ostróda a Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego została podpisana umowa w ramach konkursu ,,Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” na zadanie ,,Wyposażenie placu zabaw w miejscowości Ostrowin gm. Ostróda”. Wartość zadania inwestycyjnego zgodnie z podpisana umową wynosi 19.864,50zł, z czego 12.300,00zł stanowi wkład własny beneficjenta, pozostała kwota tj. 7564,50 stanowi dofinansowanie ze strony Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Plac zabaw w miejscowości Ostrowin wykonany zostanie na działce, znajdującej się w centrum miejscowości, w bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy wiejskiej.   W ramach realizacji inwestycji zaplanowano na powierzchni 375m2 montaż elementów placu zabaw m.in. huśtawek wagowych, sprężynowców, karuzeli, dwóch zestawów huśtawkowych oraz ogrodzenie placu. Dzięki realizacji inwestycji, zostanie zagospodarowana część przestrzeni publicznej w centrum miejscowości, a najmłodsi mieszkańcy zyskają możliwość spędzania wolnego czasu w bezpiecznym otoczeniu.