Poznawanie zawodów przez uczniów z kl. VIII - w ramach doradztwa zawodowego.

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 20.11.2019

Dnia 20.11.2019r klasa VIII pod opieką B. Jabłonka i M. Jasińskiej wybrała się na wycieczkę do Ostródy. Pierwszym punktem wycieczki była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie. Pani  Anna Karczewska – oficer prasowy, pani Anna Siniakiewicz- pracownik wydziału kadr oraz  dzielnicowy pan Krzysztof Rogowski wyczerpująco opowiedzieli nam o pracy policjanta. Dowiedzieliśmy  kto może zostać policjantem, jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne, czym zajmuje się policja, pozytywne i negatywne strony tego zawodu. Policjanci oprowadzili nas po komisariacie. Widzieliśmy cele dla zatrzymanych, miejsce pracy oficera dyżurnego przyjmującego zgłoszenia. Poznaliśmy pracę przewodnika psa służbowego. Następnie udaliśmy się do Urzędu Gminy. Pan Artur Jabłonka  przedstawił na zawód informatyka. Opowiadał nam z wielką fascynacją o swojej pracy. Pan Grzegorz Kastrau- zastępca wójta Gminy Ostróda  oprowadził nas po całym urzędzie. Poznaliśmy struktury organizacyjne Urzędu Gminy. Tego dnia udaliśmy się również do kwiaciarni AGAPANTHUS. Dzięki pani  Annie Babickiej poznaliśmy zawód florystki. Okazuje się, że nie jest to prosty zawód i wymaga wiele wysiłku. Na koniec udaliśmy się do Księgarni Popularnej, gdzie poznaliśmy pracę księgarza. Wycieczka się udała i wszyscy wróciliśmy zadowoleni. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas i poświęcili czas dla naszych uczniów.