Projekt z ZUS - Szkoła Podstawowa w Szyldaku

Oświata 22.05.2023
Już po raz siódmy uczniowie szkół podstawowych z całej Polski wykonali prace konkursowe w ramach „Projektu z ZUS”. 39 z nich znalazło się w finale.

„Projekt z ZUS” skierowany do uczniów szkół podstawowych uczy młodych ludzi, że warto się ubezpieczać w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją przyszłość.

Jego celem jest także budowanie solidaryzmu społecznego oraz odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń. Zakład Ubezpieczeń Społecznych kładzie również nacisk na promowanie postawy aktywnego obywatela, która umożliwia funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Po lekcji przybliżającej uczniom tematykę ubezpieczeń społecznych uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę w jednej z kategorii: komiks, plakat lub film, i wyjaśnić w niej, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.

W każdej szkole, która realizowała „Projekt z ZUS”, komisje szkolne wybrały najlepsze prace, a następnie przesłały je do komisji wojewódzkich. Te z kolei wybrały po jednej pracy z każdej
z trzech kategorii i przekazały je do komisji centralnej powołanej przez prof. Gertrudę Uścińską, prezes ZUS.

Jest nam miło, ponieważ uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału i zdobyli 1. miejsce w województwie w kategorii komiks i film. Komiks przygotował zespół w składzie: Laura Żyłka, Amelia Chodań, Wirginia Ezeobi - uczennice z klasy 7. Natomiast autorkami filmu są Zofia Krzysztofowicz, Zofia Wołkowicz, Violetta Upatova - uczennice z klasy 6. Gratulujemy!