Puchar Polski Mazury Cup 2015

Gmina 27.07.2015

Puchar Polski Mazury Cup 2015 w plażowej piłce ręcznej na boiskach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach zakończył sezon na polskich boiskach. Główne trofea wręczył m.in. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Puchar Polski  Mazury CUP 2015 trafił w ręcę zawodniczek z Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (kobiety) i zawodników Petra Płock (mężczyźni).

Przez ponad 10 lat na plaży nad jeziorem Szeląg Mały królowała siatkówka plażowa. W ostatni weekend boiska Hotelu Anders były areną zmagań piłkarzy ręcznych plażowych, którzy w kategorii kobiet i mężczyzn walczyli w turnieju Pucharu Polski Mazury Cup 2015. Do Starych Jabłonek zjechały aż 23 zespoły, w tym aktualni mistrzowie kraju.

I właśnie aktualni mistrzowie zdominowali rywalizację na piaskowych boiskach Hotelu Anders. W turnieju szczypiornistek od początku dominowały piłkarki ręczne Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Piotrkowianki, w których składzie roiło się od kadrowiczek, pewnie dotarły do finału, a w nim 2:0 pokonały Warszawa Skład. Trzecią lokatę zajęła ekipa Red Hot Czili Buk, która również 2:0 wygrała z Olimpijczykiem Byczki Kowalewo Pomorskie.

W turnieju panów do końca szanse na medal miał ostatni z czterech reprezentantów Warmii i Mazur czyli Anders BHT. Reprezentacja Andersa zagrała w małym finale, ale nie wywalczyła trzeciego miejsca. Marcin Malewski i spółka przegrali 0:2 z drużyną Damy RadęInowrocław. Zaś w finale mistrzowie Polski Auto Forum Petra Płock nie dali większych szans Piotrkowianinowi, z którym wygrali 2:0 i sezon zakończyli w podwójnej koronie.