"Puchar Wójta Gminy Ostróda" trafił do Sołectwa Turznica

Sport 14.03.2016

13 marca 2016 roku w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbyły się Gminne Halowe Zimowe Igrzyska Mieszkańców Sołectw i Pracowników Urzędu o „Puchar Wójta Gminy Ostróda”. W sportowych i rekreacyjnych zmaganiach sklasyfikowano łącznie 12 drużyn z terenu gminy. Igrzyska otworzył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Po uroczystym otwarciu zawodnicy przystąpili do rywalizacji w konkurencjach indywidualnych i zespołowych.

Zawodnicy zmagali się w następujących konkurencjach: trójbój; wielobój rodzinny; podnoszenie odważnika do 75 kg i powyżej 75 kg; tenis stołowy kobiet i mężczyzn; kręgle; warcaby kobiet i mężczyzn; rzut lotką dzieci, kobiet, mężczyzn; przeciąganie liny. Startujący i kibice mogli na bieżąco śledzić pozycje swoich reprezentacji podczas rozgrywania kolejnych konkurencji, gdyż wyniki aktualizowane były na multimedialnym ekranie.

Jak co roku najwięcej emocji dostarczyło przeciąganie liny. W tej konkurencji I miejsce zdobyła reprezentacja Sołectwa Wirwajdy, II miejsce reprezentacja Sołectwa Turznica, III miejsce reprezentacja Sołectwa Pietrzwałd.

Poszczególne pojedynki między sołectwami wzbudzały ogromny aplauz wszystkich uczestników Igrzysk.

W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęła reprezentacja Sołectwa Turznica, II miejsce zdobyła reprezentacja Sołectwa Samborowo, a III miejsce reprezentacja Sołectwa Pietrzwałd.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zawodnicy/zawodniczki otrzymali medale i nagrody ufundowane przez Gminę Ostróda. Drużyny za zajęcie miejsc od pierwszego do szóstego otrzymały puchary i dyplomy, pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nagrody i puchary wręczyli: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Przewodniczący Rady Gminy Ostróda Janusz Sadowski.