Rajd Rowerowy Dylewska Góra 2015

Gmina 28.05.2015

23 maja 2015r. o godz. 11ºº rozpoczęła się jubileuszowa XV edycja Rajdu Rowerowego „Dylewska Góra” . W tegorocznym rajdzie udział wzięło ponad 700 cyklistów. To absolutny rekord i miłe zaskoczenie dla organizatorów. Na starcie stawili się starzy bywalcy, ale również pokaźna grupa nowych cyklistów. Każdy z uczestników otrzymał gadżety odblaskowe.

Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów pomiędzy miejscowościami, które zachowały swój dawny charakter, gdzie każdy z uczestników mógł zobaczyć wiele ciekawych domów o typowej mazurskiej architekturze, jak również interesujące miejsca i zabytki znajdujące się na terenie gminy Ostróda. Podczas postoju, który miał miejsce w miejscowości Ryn został wybrany najoryginalniejszy rower oraz najbardziej odlotowo przebrany rowerzysta.

Zwieńczeniem, rozpoczynającej się w Kajkowie trasy był rodzinny piknik nieopodal szczytu Góry Dylewskiej. Ten najwyższy punkt Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, 312 m n.p.m. - wznosi się w Wysokiej Wsi. Na mecie na uczestników czekał już posiłek regenerujący siły oraz liczne atrakcje. Tradycyjnie podczas rajdu działała ,,Rajdowa Poczta” - każdy z uczestników miał okazję bezpłatnie wysłać pozdrowienia z rajdu do rodziny i przyjaciół na specjalnie przygotowanych tematycznych pocztówkach. Wśród uczestników imprezy tradycyjnie jak co roku rozlosowano atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną był rower turystyczny ufundowany przez Wójta Gminy Ostróda.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników za rok na kolejny już XVI Rajd Rowerowy Dylewska Góra.