Rajd Rowerowy Dylewska Góra - "Nie tylko na dwóch kółkach"

Gmina 26.05.2014

24 maja 2014r. o godz. 11ºº rozpoczął się Rajd Rowerowy Dylewska Góra – „Nie tylko na dwóch kółkach” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucją zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ogólnodostępny i bezpłatny Rajd Rowerowy Dylewska Góra „Nie tylko na dwóch kółkach” został zorganizowany w celu promocji lokalnych walorów przyrodniczych i krajoznawczych zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. W tegorocznym rajdzie udział wzięło ponad 600 cyklistów. To absolutny rekord i miłe zaskoczenie dla organizatorów. Na starcie stawili się starzy bywalcy, ale również pokaźna grupa nowych cyklistów. Uczestnicy otrzymali nieodpłatnie pamiątkową koszulkę. W tegorocznej edycji rajdu uczestnicy mogli przyłączyć się do akcji ECOGMINA, polegającej na zbiórce nakrętek od butelek plastikowych oraz zużytych baterii. Każda osoba biorąca udział w akcji proekologicznej otrzymała upominek. Nakrętki PET oraz zużyte baterie zostały zebrane od uczestników na miejscu zbiórki przed startem rajdu i przekazane do ZUOK Rudno.

Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów pomiędzy miejscowościami, które zachowały swój dawny charakter, gdzie każdy z uczestników mógł zobaczyć wiele ciekawych domów o typowej mazurskiej architekturze, jak również interesujące miejsca i zabytki znajdujące się na terenie gminy Ostróda.

Zwieńczeniem, rozpoczynającej się w Ostródzie trasy był rodzinny piknik proekologiczny nieopodal szczytu Góry Dylewskiej. Ten najwyższy punkt Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, 312 m n.p.m. - wznosi się w Wysokiej Wsi. Na mecie na uczestników czekał już posiłek regenerujący siły oraz liczne atrakcje, a w wśród nich pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka jednego z najbardziej doświadczonych rowerowych artystów w Polsce oraz szereg zawodów sportowych, gier zręcznościowych i konkursów ekologicznych. Tradycyjnie podczas rajdu działała ,,Rajdowa Poczta” - każdy z uczestników miał okazję bezpłatnie wysłać pozdrowienia z rajdu do rodziny i przyjaciół na specjalnie przygotowanych tematycznych pocztówkach. Wśród uczestników imprezy tradycyjnie jak co roku rozlosowano atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną był rower turystyczny ufundowany przez Wójta Gminy Ostróda.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników za rok na kolejny już XV Rajd Rowerowy Dylewska Góra.