Rajd Rowerowy Dylewska Góra „Profilaktyka – Edukacja – Zabawa”

Gmina 21.05.2016

21 maja 2016r. o godz. 11ºº rozpoczęła się XVI już edycja Rajdu Rowerowego Dylewska Góra. W tegorocznym rajdzie udział wzięło ponad 600 cyklistów. Na trasę wyruszył cały przekrój społeczeństwa - od najmłodszych po najstarszych, z kraju jak również z zagranicy. Byli i młodzi i starzy, doświadczeni i nowicjusze. Wszyscy jeszcze niewyczerpani zajadali się pączkami, które miały przynieść rowerzystom energię i dodatkowe kalorie przed startem. Każdy z uczestników otrzymał w punkcie rejestracji pakiet startowy z elementami odblaskowymi.

Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów gminy Ostróda. Choć nie zawsze było z górki, czasem trzeba było podprowadzić rower, słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy dojechali na metę.

Zwieńczeniem, rozpoczynającej się w Kajkowie trasy był rodzinny piknik nieopodal szczytu Góry Dylewskiej. Ten najwyższy punkt Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, 312 m n.p.m. - wznosi się w Wysokiej Wsi. Na mecie na uczestników czekał już posiłek regenerujący siły oraz liczne atrakcje. Tradycyjnie podczas rajdu działała ,,Rajdowa Poczta” - każdy z uczestników miał okazję bezpłatnie wysłać pozdrowienia z rajdu do rodziny i przyjaciół na specjalnie przygotowanych tematycznych pocztówkach.  Podczas pikniku najmłodsi uczestnicy mogli bezpłatnie korzystać z parku rozrywki. Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas tegorocznej imprezy. Dużym zainteresowaniem maluchów cieszył się również kącik malowania twarzy.

Wśród uczestników imprezy tradycyjnie jak co roku rozlosowano atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną był rower ufundowany przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników za rok na kolejny już XVII Rajd Rowerowy Dylewska Góra.