rekordowa frekwencja podczas XI Rajdu Rowerowego "Dylewska Góra 2011"

Gmina 24.05.2011

W sobotę 21 maja 2011r. odbył się XI Rajd Rowerowy "Dylewska Góra 2011" zorganizowany przez Gminę Ostróda i Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich. W tegorocznym  rajdzie wzięło udział 470 rowerzystów. Tak wysoka frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. To absolutny rekord i miłe zaskoczenie dla organizatorów. Na starcie stawili się starzy bywalcy, ale również pokaźna grupa nowych cyklistów. W tym roku po raz pierwszy na Górę Dylewską udała się prawie trzydziestoosobowa grupa rowerzystów z Działdowa i Nidzicy.

Celem rajdu było zdobycie szczytu Góry Dylewskiej, gdzie impreza przekształciła się w rodzinny piknik. Były konkursy, gry zręcznościowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz przepyszna grochówka. Uczestnicy rajdu mieli możliwość  udziału w zawodach sportowo-rekreacyjnych takich jak:
·      jazda rowerem na czas - dystans ok. 15 m przejazd rowerem jak najwolniej
·      strzelanie z wiatrówki w dwóch kategoriach:  kobiet i mężczyzn
·      rzut lotką do tarczy w dwóch kategoriach: dorośli, dzieci
·      slalom rowerem między tyczkami na czas
Wśród uczestników imprezy tradycyjnie jak co roku rozlosowano atrakcyjne nagrody, a wśród nich rejs statkiem po Kanale Elbląskim, wejściówki na ostródzki basen, czy wejściówki do parku linowego w Starych Jabłonkach. Główną nagrodę, a mianowicie rower turystyczny ufundowany przez Wójta Gminy Ostróda wygrał w drodze losowej Pan Dominik Wójcik. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników za rok na kolejny już XII Rajd Rowerowy „Dylewska Góra 2012”.  Tak wysoka frekwencja tegorocznego rajdu przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów - za wszelkie niedogodności przepraszamy. W związku z tak dużym zainteresowaniem trwają już intensywne pracę nad zmianą formuły  rajdu w celu usprawnienia jego organizacji.