Reprezentanci Gminy Ostróda - na podium

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie 22.01.2010

22 stycznia 2010 zespoły wokalne reprezentujące Gminę Ostróda wzięły udział w X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy Maleńkiemu" w Morągu.W konkursie uczestniczyło wiele zespołów z terenu Powiatu Ostródzkiego .O miejscach na podium zadecydowało Jury, które wzięło pod uwagę m.in. umiejętności wokalne, stopień trudności wykonywanych utworów oraz dobór repertuaru.

Zespół „Fart” z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie oraz zespół Iskierka II z Brzydowa zdobyły drugie miejsce w kategorii Szkoły Podstawowej. Wśród solistów tej samej kategorii drugie miejsce zajęła Dominika Wilków z Brzydowa. W kategorii Gimnazjum nasza reprezentantka Anna Żeberek zdobyła główną nagrodę - Grand Prix. Magdalena Banasiuk uczennica Gimnazjum Ks. Jana Twardowskiego w Ostródzie zajęła drugie miejsce.W najstarszej kategorii laureatem trzeciego miejsca został zespół „Astra” z GOK Samborowo.
Zespół Fart wystąpił w składzie: Julia Kaleta, Weronika Sadowska, Wiktoria Opalińska, Martyna Kasprowicz, Kamila Ucińska, Karolina Pastor; Opiekunem jest  pani Anna Gałan
Zespół Iskierka II: Dominika Wilków, Patrycja Reszka, Klaudia Skolmowska, Joanna Bełza, Beata Kossakowska, Beata Spychała, Marika Empel, Joanna Rućkowska, Paulina Królikowska, Adrian Górski, Radosław Kozłowski; Opiekunem jest pani Elżbieta Gałan
Skład zespołu „Astra”: Marta Czarnecka, Martyna Makar, Joanna Makar, Milena Czarnecka, Anna Gałan.