Rodzinne Bieganie w Gminie Ostróda

Sport 12.01.2015

W niedzielę 11 stycznia b.r.  w Lubajnach spotkali się miłośnicy biegów oraz Nordic Walking, którzy wzięli udział w I Gminnym Zimowym Biegu – „Rodzinne Bieganie” na dystansie ok. 4,5km. Organizatorem biegu była Gmina Ostróda z inicjatywy lokalnej Radnej Gminy Ostróda Pani Anny Lewandowskiej. Frekwencja na starcie dopisała (ok. 170 zawodników). Uczestników nie zraziło ani zimno, ani silny wiatr, ani trudne warunki biegowe.

Na zwieńczeniu trasy rozpoczynającej się w Lubajnach, a kończącej w Zwierzewie były medale, gwar, okrzyki, radość i gratulacje. I Gminny Zimowy Bieg to bieg rekreacyjny, każdy zawodnik który ukończył trasę był zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy złoty medal. Dodatkowo wyróżnienia otrzymali zarówno najmłodsi jak i najstarsi zawodnicy. Na wszystkich miłośników biegania oraz kibiców na mecie czekał ciepły posiłek. Było wszystko, co na takiej imprezie być powinno. Mimo nienajlepszej pogody dzieci wraz z rodzicami spędziły czas na świeżym powietrzu, aktywnie i kreatywnie. Kolejna edycja biegu już za rok serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zachęcamy do wspólnego rodzinnego i aktywnego wypoczynku.

Tego dnia również  w Szkole Podstawowej w Zwierzewie kolejny raz zorganizowano licytację z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy spotkania chętnie licytowali specjalne kubki, kalendarze, anioły, płyty by mieć swój udział w ratowaniu życia małych pacjentów. Dzięki ofiarności zebraliśmy 2210zł. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu aktywnej niedzieli w Zwierzewie.

Celem biegu było zaangażowanie jak największej liczby dzieci i młodzieży oraz ich rodzin do wspólnego i aktywnego spędzania czasu wolnego, będącego ważnym czynnikiem integrującym uczniów i ich rodziny oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, rozrywkę i wypoczynek