Specjalna Strefa Ekonomiczna w Tyrowie

Gmina 31.03.2014

Gmina Ostróda to dynamicznie rozwijający się region, dysponujący wieloma istotnymi czynnikami z punktu widzenia inwestorów. W celu stworzenia przedsiębiorstwom  korzystnych warunków do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej Rada Gminy Ostróda uchwałą Nr XLVIII/291/2014 z dnia 23 stycznia 2014 r. wyraziła zgodę na objęcie granicami Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, terenów położonych w obrębie miejscowości Tyrowo.

Przedmiotowy teren stanowi obszar o łącznej powierzchni 3,56 ha. Przedsiębiorcy lokujący swe inwestycje na terenie SSE będą mogli korzystać z pomocy publicznej, udzielanej w formie zwolnień z podatku dochodowego, z tytułu kosztów nowej inwestycji lub tworzenia nowych miejsc pracy. Tereny oferowane inwestorom są dogodnie położone pod względem komunikacyjnym - przy drodze krajowej nr 16 w odległości 5 km od miasta Ostróda. Obszar objęty Specjalną Strefą Ekonomiczną w Tyrowie do końca 2015 roku zostanie kompleksowo uzbrojony.