Świat na tak, świat na tak. Zmieniaj świat na tak! Serca nie miej ze skały, Bądź jak ośmiu wspaniałych

Oświata 06.12.2022
Tymi słowami, śpiewająco, zakończyła się 5 grudnia pierwsza część V Gminnych Obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zorganizowana przez Gminę Ostróda we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie.

Przyprószeni śniegiem, w mikołajkowym klimacie, bo przecież kto inny jak nie św. Mikołaj idealnie wpisuje się w ideę wolontariatu, świętowali wolontariusze Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, działający w szkołach z terenu Gminy Ostróda oraz ich opiekunowie, przedstawiciele lokalnych władz i zaproszeni goście. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez wolontariuszy i opiekunów ze szkoły w Lipowie.

Podczas spotkania Zastępca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau oraz Kierownik Referatu Oświaty Ewa Malinowska wręczyli dyrektorom szkół, szkolnym koordynatorom wolontariatu oraz samym wolontariuszom podziękowania za aktywną pracę, chęć pomagania w każdej sytuacji, niezwykłą wrażliwość i empatię.

Za szerzenie wspaniałej idei wolontariatu podziękowała również wolontariuszom, w liście, Pani Jolanta Dakowska, Warmińsko-Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu. Wyrazy uznania za działalność wolontariuszy w ostródzkiej gminie wyraziła też Pani Joanna Fabisiak Prezes Fundacji „Świat na Tak”.

Dwie placówki oświatowe na gali otrzymały certyfikat Szkoła Przyjazna Wolontariatowi są to Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Gratulujemy!!!

Druga część obchodów to integracja wolontariuszy z terenu całej gminy oraz słodki poczęstunek. Wspólnie spędzony czas zaowocował pogłębieniem współpracy pomiędzy szkolnymi kołami wolontariatu oraz nowymi znajomościami. Niezmiernie nas cieszy, że tak wielu młodych ludzi '' JEST NA TAK"