Święto chleba w ZPS w Tyrowie

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 20.10.2023

Dnia 20 października w ZPS w Tyrowie obchodziliśmy Dzień Chleba. Od 2006 r. obchodzony jest Światowy Dzień Chleba, ponieważ chleb jest ważnym elementem kultury i kuchni wielu narodów. Dzień Chleba  to doskonała okazja na docenienie wypieku, będącego podstawowym posiłkiem ludzi. Każdego dnia wierzący ludzie modlą się słowami „chleba naszego powszedniego...”. Nie wyobrażamy sobie dnia bez pachnącego chleba, bułek czy bagietek.

W naszej szkole też nie zabrakło wyśmienitych wypieków, o które zadbali rodzice, nauczyciele i zaprzyjaźnieni mieszkańcy wsi.

Podczas uroczystości zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków i uczniów ZPS w Tyrowie.

Ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Bo bez chleba, żyć się nie da”. Nagrody dla laureatów ufundowało GCK-B w Samborowie.

W obchodach Dnia chleba wzięli udział zaproszeni goście:

Grzegorz Kastrau – zastępca Wójta Gminy Ostróda, Ewa Malinowska – kierownik referatu oświaty, Elżbieta Tomczyk - sołtys wsi Tyrowo, ks. Leszek Nowak – proboszcz parafii św. Wojciecha w Tyrowie, Marta Żeberek – dyrektor GCK-B w Samborowie wraz z pracownikami, przedstawiciele Rady Rodziców, zaprzyjaźnieni z nasza szkołą mieszkańcy wsi Tyrowo.

To był bardzo udany dzień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszego święta.