Szkolenie w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej

Gmina 19.12.2023
Na terenie remiz Ochotniczych Straży Pożarnych w Starych Jabłonkach i Idzbarku, Gmina Ostróda realizowała przedsięwzięcie polegające na organizacji szkolenia zakończonego egzaminem w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej dla osób z miejscowości położonych na terenie Gminy Wiejskiej Ostróda. Mieszkańcy Gminy po odbyciu szkolenia będą przygotowani do udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej potrzebującym.

Przeprowadzenie szkolenia i uzyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości na terenie Gminy Ostróda w sytuacjach zagrożenia dla życia i zdrowia. Przedsięwzięcie realizowane było dzięki finansowemu wsparciu w kwocie 14400,00 zł przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.

Tytuł ratownika w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej uzyskało 18 osób mieszkańców Gminy Ostróda, którzy są również członkami Ochotniczych Straży Pożarnych.