Szkolenie z Podstaw Profesjonalnej Profilaktyki

Gmina 17.01.2024

To wspaniała inicjatywa! Szkolenie z Podstaw Profesjonalnej Profilaktyki, które odbyło się wczoraj, ma kluczowe znaczenie dla skutecznej pracy osób prowadzących zajęcia świetlicowe dla dzieci z terenu Gminy Ostróda. Pełnomocnik Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień zorganizował to szkolenie, mające na celu podniesienie kompetencji instruktorów i opiekunów świetlic.

Uczestnicy szkolenia zdobyli istotną wiedzę i umiejętności w obszarze profilaktyki uniwersalnej, poznali czynniki ryzyka i chroniące, a także omówiono temat zdrowia na podstawie definicji Światowej Organizacji Zdrowia. Szczególny nacisk położono na aktywne metody pracy z dziećmi i młodzieżą, opierające się na budowaniu dobrych relacji w grupie oraz na uczeniu dzieci i młodzieży wzmacniania poczucia własnej wartości.

Zdobycie wiedzy na temat skutecznych strategii profilaktycznych jest kluczowe dla skutecznej pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzięki takiemu szkoleniu instruktorzy zyskują nowe kompetencje, które będą im pomocne w codziennej pracy z dziećmi, zwłaszcza podczas zbliżających się ferii zimowych, które zostaną przeprowadzone pod profilaktycznym hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch".

Finansowanie szkolenia ze środków pochodzących z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2024 r. to kolejny krok w realizacji działań profilaktycznych. Wierzymy, że te wspólne inicjatywy przyniosą dobro dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczestnikom za ich wkład w rozwijanie kompetencji i promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.