Szkoły z terenu gminy Ostróda nagrodzone

Oświata 13.06.2023

W bazie Sopockiego WOPR odbyło się podsumowanie tegorocznych działań programu Aktywni Błękitni – szkoła przyjazne wodzie. Ponad 7000 uczniów z 70 szkół podstawowych z regionu działania RZGW w Gdańsku zgłosiło swój akces do uczestniczenia w programie Aktywni Błękitni na terenie działania RZGW w Gdańsku. 42 szkoły spośród zgłoszonych do programu spełniło wymogi regulaminowe oraz zrealizowało zadania zaproponowane przez Wody Polskie i otrzymuje certyfikaty szkoły przyjaznej wodzie. Nasi nauczyciele wraz z uczniami promowali tematykę wodną wśród całych społeczności szkolnych i lokalnych. Rok szkolny 2022/2023 był bardzo dynamiczny, obfitował w wiele różnych wydarzeń i akcji. Nauczyciele uczniowie z dużym zaangażowaniem realizowali założenia programu w zakresie gospodarki wodnej. Kolejny raz komisja była pod wrażeniem kreatywności i pracowitości koordynatorów programu. Zrealizowane konkursy, pokazy, akcje sprzątania, happeningi, zbiórki i warsztaty były imponujące.

Szkoła otrzymująca certyfikat promuje proekologiczne postawy w zakresie gospodarki wodnej oraz wyrabia, wśród uczniów, nawyki bezpiecznego i aktywnego korzystania z zasobów wodnych.

Placówki biorące udział w programie, które spełniły wymogi regulaminowe otrzymują certyfikat szkoły przyjaznej wodzie przyznawany przez Dyrektora PGW WP RZGW w Gdańsku, a szkoły, które uzyskały największą liczbę punktów otrzymują prestiżowy tytuł „Mistrza Aktywnych Błękitnych” i otrzymują nagrody specjalne: mikroskop lub zestaw do eksperymentów z wodą. Komisja zdecydowała się wyróżnić 11 szkół, które otrzymują nagrody specjalne – model studni artezyjskiej oraz tablicę magnetyczną obieg wody w przyrodzie. Wśród nich są Szkoły: Szkoła Podstawowa w Durągu, Szkoła Podstawowa w Brzydowie. Certyfikatem może pochwalić się również Szkoła Podstawowa w Idzbarku.

Źródło: