Targi Edukacyjne Powiatu Ostródzkiego oraz wizyta w EKO - Pralni w Ostródzie w ramach doradztwa zawodowego.

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 12.02.2019

Dnia 12.02.2019r. uczniowie klasy VIII i VII uczestniczyli w Targach Edukacyjnych Powiatu Ostródzkiego. Celem wycieczki było zapoznanie się z ofertami szkół ponadpodstawowymi. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i CKU w Ostródzie. Na targi przybyli uczniowie ze wszystkich szkół i okolic Ostródy. Podczas targów młodzież miała możliwość uczestniczyć  w warsztatach umiejętności zawodowych. Uczniowie  zapoznali się z ofertami szkół. Podchodzili do każdego stanowiska. Otrzymali informatory edukacyjne.

Następnie udaliśmy się do EKO- PRALNI w Ostródzie. Właściciel firmy pan Tomasz Ostrowski bardzo serdecznie nas przyjął. Pokazał nam maszyny piorące, suszarki, magiel, stoły do prasowania. Zademonstrował obsługę danej maszyny. Pokazał różne środki piorące oraz środki chemiczne używane w prali. Opowiadał nie tylko o pracy w prali, ale również  o pracy szefa firmy. Na koniec wręczył nam gadżety firmowe.