Teatr "Igraszka" laureatem I nagrody w Wojewódzkim Konkursie Zespołów Teatralnych o Laur "Złotej Rybki" w Biskupcu.

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie 08.06.2015

3 czerwca 2015 w Biskupcu odbyła się 25 edycja Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O laur Złotej Rybki”. Festiwal z udziałem dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych z naszego regionu cieszy się od lat ogromnym zainteresowaniem grupy docelowej. Co roku bierze w nim udział około 400 osób. W jury zasiadają osoby związane z profesjonalną sceną aktorską. Celem Konkursu jest : promocja sztuki teatralnej wśród dzieci, prezentacja dorobku artystycznego teatrzyków dziecięcych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, rozwijanie twórczej wyobraźni dziecka, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń dla instruktorów teatralnych, pedagogów i animatorów kultury.

Gminę Ostróda w konkursie reprezentowała grupa teatralna „Igraszka” z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie, która wystawiła sztukę „Za ósmą górą”. Więcej informacji na stronie www.gckbsamborowo.pl