Teren byłego poligonu wojskowego sprzedany

Gmina 24.12.2013

Gmina Ostróda jest dynamicznie rozwijającym się regionem dysponującym wieloma istotnymi czynnikami z punktu widzenia inwestorów. Aktualnie został rozstrzygnięty największy przetarg ustny nieograniczony w historii gminy, na sprzedaż prawa własności nieruchomości gruntowej położonej w obrębie Górka, tj. terenu byłego poligonu wojskowego o łącznej powierzchni 20,6696 ha, przeznaczonego m.in. pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i pensjonatową.

W wyniku przetargu kandydatem na nabywcę prawa własności nieruchomości gruntowej ustalono: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „EKOBUD” Sp. z o.o., które zaoferowało najwyższą wysokość ceny nabycia w kwocie 4.512.240,00 zł.

Teren byłego poligonu wojskowego położony jest w centralnej części Gminy, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie ciągu dwóch jezior: Sement Mały i Sajmino. Obecnie teren jest niezagospodarowany. Kształt i duży obszar kompleksu umożliwia jego racjonalne wykorzystanie zgodnie z jego podstawową funkcją - zabudowy jednorodzinnej.