TRZECI TURNIEJ LETNIEGO GRAND PRIX BRZYDOWO 2011

Sport 05.09.2011

Co wydawało się niemożliwe stało się faktem. Prowadzący po dwóch turniejach z dużą przewagą nad rywalami Bogdan Próchnicki nie wytrzymał psychicznie i zajmując w ostatnich zawodach trzynaste miejsce w generalce spadł aż na czwartą pozycję. W pierwszej swojej grze uległ Andrzejowi Patrejce a w kolejnej nie sprostał dobrze tego dnia usposobionemu Adamowi Łukasiakowi i pozostała mu walka o miejsca 13-16 a to dzięki dobrej postawie jego rywali spowodowało że główny faworyt uplasował się dopiero na czwartym miejscu w klasyfikacji końcowej turnieju. Ostatni z trzech turniejów wygrał Czesław Nowicki. Dzięki temu został także zwycięzcą ósmej edycji letniego Grand Prix. Tuż za jego plecami uplasował się Wojciech Dzierżko który w meczu o wejście do pierwszej trójki stoczył dramatyczny pojedynek z Wojciechem Łątkowskim. Po czterech rozegranych setach wynik brzmiał 2:2. Piąty set miał niesamowity przebieg. Sytuacja zmieniał się jak w kalejdoskopie, raz prowadził Łątkowski raz Dzierżko. Więcej sił zachował ten drugi i zwyciężył 16:14 co dało mu w generalce miejsce na drugim stopniu podium zaś trzecie przypadło Łątkowskiemu.  W sumie w brzydowskim turnieju starowało 28 zawodników co jest rekordem tych bardzo popularnych zawodów. A już za dwa tygodnie 16 września 2011r. rusza szesnasta edycja Grand Prix Brzydowo na który organizatorzy serdecznie zapraszają.