Gmina 07.03.2024

Trzy szkoły z Gminy Ostróda skorzystają z dofinansowania w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Fundusz Ekologii. Dzisiaj Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Anna Płecha wraz z Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Olsztynie Jarosławem Bogusz podpisali umowę dotacji na realizację zadań:

• „Nasz sąsiad bocian” - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie
• „Ekologiczny zakątek ziołowo-sensoryczny w Lipowie” - Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie
• „Klimatyczna Szkoła w Samborowie.” - Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie

Każda z placówek otrzyma 8 000,00zł na realizację swojego projektu ekologicznego.