TURNIEJ GLADIUS CUP 2014 – OSTRÓDZKI FESTIWAL SZTUK WALKI

Sport 03.11.2014

08 listopada 2014 r. w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki 22A, odbędzie się kolejna edycja turnieju organizowanego przez Stowarzyszenie Gladius pod nazwą „Gladius Cup 2014 – Ostródzki Festiwal Sztuk Walki”. Zawody mają formułę otwartą to znaczy, że do startu organizator Marcin Dziliński zaprosił zawodników ćwiczące we wszystkich ostródzkich sekcjach sztuk walki oraz zaprzyjaźnione kluby z innych miast. Wszystkich mieszkańców zapraszamy do kibicowania zawodnikom startującym w zawodach już w sobotę 08.11.2014 r. od godz. 10.00.

Zeszłoroczny turniej udał się znakomicie, szczególnie że w 2013 roku obchodziliśmy jubileusz 10-lecia naszej działalności. Rozegraliśmy wiele konkurencji dla dzieci i młodzieży ćwiczącej w naszym mieście, nie zabrakło też zaprzyjaźnionych klubów z całej Polski. Wszyscy startujący mogli sprawdzić swoje umiejętności ale przede wszystkim była to doskonała okazja do zabawy. W zeszłorocznym turnieju w klasyfikacji generalnej okazał się klub Champion z Lubawy. W tym roku ponownie nasz klub zaprosił do udziału w zawodach ćwiczących w naszym mieście, zawodników reprezentujących Judo, Karate, MMA, Aikido, Taekown-do i Kick-boxing. Przygotowany regulamin konkurencji pozwoli najmłodszym wykazać się szybkością, zręcznością, koordynacją czyli cechami rozwijanymi w każdej sztuce walki. Dla starszych przygotowaliśmy konkurencje walk. Pomysł organizacji turnieju spotkał się z przychylnością władz samorządowych. W tym roku zawody rozgrywane będą pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Pana Bogusława Fijasa oraz Burmistrza Ostródy Pana Czesława Najmowicza.