TURNIEJ MISTRZÓW U-11, BEMOWO 2010

Sport 19.12.2010

W dniach 26-27 listopada na sztucznej trawie w hali piłkarskiej w Warszawie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt pod nazwą Turniej Mistrzów U-11. Organizatorzy - PZPN i Ministerstwo Sportu i Turystyki  zaprosili do udziału 16 drużyn z finału polski Orange Cup , a wśród nich piłkarki LUKS „Kormoran” z Brzydowa , które w Gdańsku wywalczyły piąte miejsce.

Utworzono 4 grupy po 4 zespoły; w naszej grupie wylosowano „Tęczę Bydgoszcz”, Łomżyczkę Łomża i UKS Biała Nyska.  Zajęcie miejsca 1 lub 2 gwarantowało wejście do pierwszej ósemki. Piłkarki z Bydgoszczy  zaczęły od wysokiego zwycięstwa 10:0 z Łomżą, my również wygraliśmy wysoko 8:0. Drużyna z Podkarpacia nie dojechała na zawody, więc wszystkie wyniki z tą drużyną rozstrzygnięto walkowerem. Decydującym spotkaniem o pierwsze miejsce w grupie pozostał mecz z Bydgoszczą (wygrały finał turnieju im.Donalda Tuska). Mecz miał wyrównany przebieg i już w pierwszej akcji mogliśmy objąć prowadzenie po faulu 7 m od bramki przeciwników. Jednak rzut wolny wykonano zbyt chaotycznie i bramka nie padła. Dużo walki w środku boiska i dobra postawa bramkarzy obu drużyn powodowała bezbramkowy wynik. W 2 połowie meczu strzelono 3 bramki , niestety przeciwnik o jedna więcej, co dało nam 2 miejsce w grupie ale i szansę dalszej gry.  W niedzielę rozpoczęły się gry finałowe grupy A walczącej o miejsca 1-8, oraz B walczącej o miejsca  9-16. Schemat rozgrywek spowodował, iż drużyna Kormorana  Brzydowo trafiła na mistrza Mazowsza z grupy A - Ząbkovię. Piłkarki znały przeciwniczki z turnieju we Wronkach i Gdańsku. Niestety po pierwszych 5 minutach wynik brzmiał 0:3, co wynikało raczej z tremy niż różnicy umiejętności. Po kolejnych 5 minutach piłkarki doprowadziły do remisu i mecz  zakończyły rzuty karne. Dopiero szósta kolejka rozstrzygnęła mecz, a wynik brzmiał 5:4. „Złotego gola” strzeliły dziewczynki z Warszawy awansując do półfinału turnieju. Nam pozostało miejsce 5  i  spotkanie z legendą polskiego futbolu Włodzimierzem Smolarkiem. Cała drużyna swą postawa zasługuje na gratulacje. Dziewczynki włożyły dużo wysiłku i ambitnie walczyły z przeciwniczkami. Cieszy również fakt, że oprócz zabawy podnoszą swoje umiejętności piłkarskie, a wynik, jaki uzyskały jest dowodem na to, że czas spędzony na boisku przynosi dobre efekty. Dziewczynki zebrały wiele gratulacji i usłyszały wiele miłych słów i od trenerów, i od organizatorów pucharu.