Tytuł Mistrza Województwa dla LUKS Kormoran Brzydowo

Sport 18.06.2014

Drużyna dziewcząt KORMORANA Brzydowo po raz drugi sięgnęła po tytuł mistrza województwa. Tym razem dziewczęta zwyciężyły w turnieju LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka dla dziewcząt rocznika 2001 (6 klasa). Finał wojewódzki rozegrano w gminie Wydminy –za Giżyckiem, która w ubiegłym roku zwyciężyła te rozgrywki – ( czwarty raz z rzędu) . Do zawodów przystąpiło 12 drużyn z województwa . Nagrodą główną turnieju jest wyjazd na Finał Krajowy do Siedlec 3-6 lipca.

Po trzech godzinach jazdy piłkarki Kormorana wyszły z autobusu prosto na boisko ponieważ wylosowaliśmy pierwszą kolejkę. Duża ilość meczy do rozegrania nie pozwalała na straty czasowe chociaż organizatorzy turnieju spisali się doskonale przygotowując 4 trawiaste boiska .

Turniej rozegrano w dwóch grupach po 6 drużyn , jedynie 1 miejsce w grupie pozwalało na grę o finał. Pierwszy mecz wygraliśmy 1:0 z Lubawą wynik skromny ale po trudach podróży piłkarkom brakowało dokładności w konstruowaniu akcji. Następny mecz -i rozwiązał się „worek bramek” dziewczyny strzeliły 6 goli nie tracąc żadnego. Pomimo dużej przewagi fizycznej przeciwników piłkarki KORMORANA uczennice klas 4-5 grające „technicznie” skutecznie wypunktowały           drużynę ze Świątek . Kolejnym przeciwnikiem okazała się drużyna z Biskupca, dziewczęta które często goszczą na boiskach różnych turniejów i przyjechały tu walczyć o zwycięstwo ( jak napisały na swojej stronie internet.) . Dzięki skutecznej grze w obronie i ataku piłkarki Kormorana prowadziły przez całe spotkanie a mecz zakończył się wynikiem 3:2. Drugą bramkę straciliśmy po dyskusyjnym rzucie karnym (zagranie ręka) w końcówce meczu . Po tak dobrym występie przyszedł czas na dekoncentrację ( lub zmęczenie) i w następnym meczu role się odwróciły. 0:2 -z takim wynikiem schodziliśmy z boiska. Drużyna z Miłek posiadająca w swoim składzie dwie wyrośnięte i bardzo szybkie napastniczki rozmontowała naszą obronę , jednakże to była nasza jedyna porażka a pozostałe drużyny podzieliły się punktami przez co drużyna Miłek nie stanowiła bezpośredniego zagrożenia w walce o pierwsze miejsce w grupie. W przeciwieństwie do ostatniej drużyny ,z którą mieliśmy się zmierzyć tj. reprezentacją gm. Iława – Wikielec. Z tą drużyną spotkaliśmy się na halowym turnieju w Olsztynku lecz Wikielec grał w grupie 6.kl a my w młodszej kategorii. Rosłe dziewczęta z Iławy zawiesiły wysoko poprzeczkę umiejętności piłkarskich lecz nasze dziewczęta okazały się jeszcze lepsze. Pełna koncentracja i szybkie akcje z dokładnym rozegraniem pozwoliły uzyskać przewagę na boisku i strzelenie pierwszej i kolejnej bramki . przeciwniczki odpowiedziały jednym trafieniem na 2:1, na co piłkarki Kormorana strzeleniem trzeciej , dzięki czemu wywalczyliśmy pierwsze miejsce w grupie; nasza przegrana w tym meczu wyprowadziłaby Wikielec do finału.

W meczu finałowym spotkały się drużyny Kormorana i oczywiście Wydmin. Gospodarze czterokrotnie wygrywali ten finał , jak się okazało nie bez przyczyny. Bardzo dobry zespół , z reprezentantkami województwa w składzie, pokazał mnóstwo dokładnie rozegranych akcji , kończących się sytuacjami 1:1 w naszym polu bramkowym. Jednak piłkarki Kormorana zagrały świetnie w obronie a bramka strzelona na 1:0 dodała nam wiary w zwycięstwo. Końcowe minuty miały dramatyczny przebieg , obie bramki były bombardowane przez napastniczki a bramkarki zwijały się jak w ukropie. W ostatnich minutach meczu jedna z akcji piłkarek z Wydmin zakończyła się golem i sędzia zakończył grę. Rzuty karne miały zadecydować o tym komu przypadnie tytuł mistrza województwa oraz reprezentowanie województwa warmińsko mazurskiego w finale polski. Doskonale wykonane strzały i pomyłka u przeciwniczek dały wynik 3:1 a wynik meczu-4:1 i Puchar Mistrza Województwa Warmińsko mazurskiego Mała Piłkarska Kadra Czeka należy do LUKS Kormoran Brzydowo!!!!!!!

Skład drużyny: Dominika Śledź – wybrana bramkarzem turnieju , Sandra Hudzia, Karolina Brodzińska, Wiktoria Chęcińska, Ola Studzińska , Emilia Pawlas , Weronika Stanowicka, Kaja Laskowska, Dominika Wójcik, trener- Jacek Lorenc

wynikikońcowehttp://www.lzs.olsztyn.pl/attachments/File/2014_/Wyniki_PKCZ_Mala_Dziewczyny.pdf

Zajęcia są prowadzone dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Ostróda : projekt „Popularyzacja piłki nożnej w środowisku wiejskim 2014”