UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZYLDAKU ZWIEDZILI URZĄD GMINY OSTRÓDA

Oświata 27.05.2013

22 maja br. Urząd Gminy Ostróda odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Szyldaku.Celem wizyty miało być poznanie przez dzieci struktury Urzędu oraz jego funkcji. Uczniów przywitał i oprowadzał Sekretarz Gminy Ostróda Cezary Wawrzyński.

Pierwszym miejscem zwiedzonym przez dzieci była sala konferencyjna, w której odbywają się sesje rady gminy. Sekretarz Cezary Wawrzyński opowiedział dzieciom o gminie, urzędzie gminy – jego strukturze i funkcjach, radnych i działaniach wójta. Później uczniowie odbyli krótka wycieczkę po poszczególnych referatach Urzędu Gminy Ostróda, uzyskując niezbędne informacje, co w którym referacie można załatwić. Na koniec wizyty uczniowie odwiedzili gabinet Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.